Oleje w kosmetykach naturalnych

Oleje roślinne to podstawa kosmetyków naturalnych. To właśnie one są bazą dla wielu maści, kremów lub mydeł. Co czyni te substancje tak wyjątkowymi, że coraz więcej osób decyduje się na naturalną pielęgnację, zastępując nimi drogie kremy czy środki do demakijażu, które mogą zawierać szkodliwe substancje. Oleje roślinne mogą pełnić mnóstwo różnych funkcji w zależności od przeznaczenia - mogą nawilżać lub natłuszczać skórę, spowalniać procesy starzenia i wiele więcej. Są one źródłem cennych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów niezbędnych dla każdego organizmu.

Odpowiedni dobór oleju

Bardzo ważne jest, aby wybrać olej roślinny, które będzie odpowiedni do naszej cery. Nie istnieje jeden produkt, który będzie pasował wszystkim. W naszej ofercie znajdziecie więc różnorodne produkty, które będą odpowiadały wszystkim typom cery: suchej, dojrzałej, normalnej i mieszanej. Więcej o nich będzie mogli przeczytać na karcie produktu.

Oleje roślinne - jaki rodzaj oleju wybrać?

W naszej ofercie znajdziecie oleje nierafinowane i rafinowane. Różnią się one sposobem produkcji. Tłoczenie nierafinowane polega na wytłaczaniu roślin w odpowiednio niskich temperaturach (40-50°C), przy użyciu specjalnych wytłaczarek lub pras. Cały proces produkcji pozwala na wytworzeniu oleju, przy zachowaniu witamin oraz składu chemicznego roślin, więc wszystkiego co najlepszego. Oleje nierafinowane posiadają stosunkowo krótszy termin ważności niż oleje rafinowane. Za to oleje rafinowane powstają podczas wytłaczania nasion w wysokich temperaturach przekraczających 200°C. Proces rafinacji, czyli oczyszczania, pozwala na uzyskanie oleju o dłuższym terminie ważności. Wybór zależy od planowanego zastosowania oleju i do innych celów wykorzystamy olej rafinowany a do innych nierafinowany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl