Opcje przeglądania

Opakowania kosmetyczne niezbędne w każdym domu

Opakowania kosmetyczne, to jedna z niezbędnych rzeczy do produkcji domowych kosmetyków. W naszej ofercie znajdziecie wiele opakowań, które doskonale sprawdzą się przy wytwarzaniu własnych specyfików. W ofercie sklepu znajdziesz między innymi pudełka apteczne, szklane buteleczki czy inne szklane naczynia. 

Opakowania kosmetyczne są wielorazowego użytku, więc po dokładnym wyczyszczeniu będzie można ponownie z nich skorzystać. Oferując opakowania w różnych wielkościach zachęcamy do eksperymentowania - stopniowo można zaczynać od przygotowania mniejszej ilości produktu, z czasem robiąc go więcej, aby starczył na dłużej. 

Podstawowym celem opakowania jest oczywiście ochrona produkty przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak powietrze, wilgoć, zbyt wysoka i zbyt niska temperatura. Dodatkowo ważne jest, aby każdy z nas mógł zabrać własnoręcznie przygotowany kosmetyk ze sobą, gdy wybieramy się np. na jakiś wyjazd, a nie chce przestać dbać o naszą cerę. 

Należy mimo wszystko pamiętać, że przygotowując własnoręcznie kosmetyki najczęściej nie korzystamy z żadnych konserwantów, więc produkt jest mniej trwały i należy zużyć go szybciej niż produkt kupiony w sklepie. Oczywiście dzięki temu sam produkt staje się również dużo bardziej naturalny i nie szkodzi naszej cerze, ponieważ nie zawiera zbyt wielu substancji. 

 

Główne czynniki przed którymi chroni opakowanie kosmetyczne:

Powietrze

Powietrze jest jedną z głównych przyczyn utlenienia większości produktów kosmetycznych. Nadmierny kontakt z powietrzem może prowadzić do szybszego wysychania produktu. Można oczywiście z tym walczyć dodając do produktu m.in. przeciwutleniacze czy środki utrzymujące wilgoć.

Światło

Szklane opakowania kosmetyczne, które są ciemniejsze (ciemnobrązowe czy ciemnozielone) chronią te produkty, które są najbardziej narażone na naświetlanie, np. wszelkie oleje. Światło może również powodować przebarwienia niektórych produktów.

Ciepło

Ciepło, podobnie jak światło uwydatnia problemy związane z utlenianiem się produkty, a także z jego wysuszeniem, więc najczęściej należy zapewnić odpowiednią temperaturę dla danego produkty.

Zimno

Podobnie jak ciepło, jeśli produkt nie jest przystosowany do tego, aby znajdować się w zimnej temperaturze możemy zneutralizować jego dobroczynne właściwości, a także zmienić konsystencję kosmetyku. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl